Stránky jsou momentálně v rekonstrukci, omlouváme se za případné problémy s nedostupností některých jeho částí.

Děkujeme za pochopení. Tým Nadačníku.

Sociální dávky

Sociální dávky

Sociální dávky pomáhají všem potřebným v nouzi. A pomoci mohou také Tobě. Celý systém funguje tak, že stát vybere peníze od bohatších (např. na daních) a rozdělí je chudším nebo zdravotně znevýhodněným.

Podívej se, na co máš nárok

Máš rodinu?

Pak by Tě mohlo zajímat, že stát Ti pomůže s mnoha problémy. Můžeš mít nárok na porodné, rodičovský příspěvek, přídavek na dítě a pohřebné. Nebo nově i otcovská poporodní péče.

Vyděláváš málo?

Jsi Ty nebo někdo z Tvé rodiny zdravotně postižený?

Nezůstaneš v tom sám. Můžeš získat sociální příplatek, příspěvek na živobytí, příspěvek na zvláštní pomůcku, příspěvek na péči a invalidní důchod. Užitečné budou také výhody průkazu ZTP.

Jak získat sociální dávky

Nezáleží na tom, zda jsi občanem ČR, nebo cizincem, pro získání sociálních dávek však musíš splnit zákonem stanovené podmínky. Základní podmínkou bude výše příjmu na Tvé výplatní pásce / daňovém přiznání, případně příjem celé rodiny. Mezi příjmy se počítají peníze ze zaměstnání, z podnikání, ale i nemocenská, důchody či podpora v nezaměstnanosti.

O sociální dávku požádáš na úřadech práce. Asi Tě tam čekají fronty a nějaké to papírování, ale ten výsledek za drobné nepříjemnosti rozhodně stojí. Nezapomeň, že dávku si musíš zařídit co nejdříve. Od vzniku nároku na sociální dávku máš totiž ve většině případů pouhé tři měsíce na vyřízení. Každá sociální dávka má také svůj formulář, který je potřeba vyplnit a na úřadu práce předat. Formuláře si můžeš stáhnout zde.

Konkrétní podmínky pro získání jednotlivých sociálních dávek zjistíš v jejich detailu.

Zdarma e-book: 8 kroků,
jak úspěšně vyplnit žádost.

Povím Ti více o možnostech, jak zlepšit svou finanční situaci. Prostřednictvím e-booku se stanu Tvým průvodcem ve světě nadačních příspěvků. Dozvíš se, jak správně vyplnit žádost o nadační příspěvek, a prozradím Ti mnoho užitečných tipů.