Stránky jsou momentálně v rekonstrukci, omlouváme se za případné problémy s nedostupností některých jeho částí.

Děkujeme za pochopení. Tým Nadačníku.

Mimořádná okamžitá pomoc

Mimořádná okamžitá pomoc

Život chystá pro každého mnoho těžkých zkoušek. Mimořádná okamžitá pomoc je určena pro nenadálé, nepříznivé a mimořádné situace.

Příspěvek můžeš využít, když se ti třeba nepodařilo plnit podmínky hmotné nouze pro opakované dávky, ale kvůli chybějícím penězům by ti hrozila vážná újma na zdraví. Patří sem taky vážná mimořádná událost, kterou nezvládneš vlastními silami, třeba pomoc při živelných pohromách (povodeň, požár).

Mimořádná okamžitá pomoc se Tě také může týkat, když třeba ztratíš doklady a potřebuješ nové nebo potřebuješ vystavit duplikát rodného listu nebo doklady potřebné k přijetí do zaměstnání, také pokud potřebuješ pomoci s úhradou jízdného v případě ztráty peněžních prostředků nebo v případě nezbytné potřeby pomoci s úhradou noclehu. Výše dávky se stanoví s ohledem na konkrétní výdaj.

Tuto dávku můžeš také využít, pokud potřebuješ pomoci s pořízením nebo opravou nezbytných základních předmětů dlouhodobé potřeby, jako je třeba lednička nebo pračka; můžeš dostat i celou částku na nákup. Z vlastní zkušenosti ale víme, že v plné výši byla částka proplácena klientům, kteří si pračku nebo ledničku koupili v bazaru nebo v obchodě s druhojakostním zbožím.

Pokud máš nezaopatřené děti, může Ti být dávka poskytnuta na odůvodněné výdaje související s jejich vzděláním a zájmovou činností.

Poslední možností, kdy můžeš tuto pomoc využít je, když ses ocitl v těžké životní situaci, např. po propuštění z vězení nebo po odchodu z pěstounské či ústavní péče.

Podrobnější popis dalších životních situací, kdy máš na tuto dávku nárok, nalezneš zde.

Pokud tedy potřebuješ mimořádnou okamžitou pomoc, je potřeba dojít na pobočku Úřadu práce kdekoliv po celé ČR a zde najít oddělení Pomoc v hmotné nouzi.

Na Úřadu práce se domluvíš s paní referentkou a dostaneš formulář, který je potřeba vyplnit. Ale pokud se na to chceš připravit, formulář se dá vyplnit i on-line. Je k dispozici na stránkách Úřadu práce. Najdeš ho tady.

Zdarma e-book: 8 kroků,
jak úspěšně vyplnit žádost.

Povím Ti více o možnostech, jak zlepšit svou finanční situaci. Prostřednictvím e-booku se stanu Tvým průvodcem ve světě nadačních příspěvků. Dozvíš se, jak správně vyplnit žádost o nadační příspěvek, a prozradím Ti mnoho užitečných tipů.