Stránky jsou momentálně v rekonstrukci, omlouváme se za případné problémy s nedostupností některých jeho částí.

Děkujeme za pochopení. Tým Nadačníku.

Příspěvek na bydlení

Příspěvek na bydlení

Z minimální mzdy je někdy velmi náročné utáhnout celou domácnost. Elektřina nám usnadňuje život, voda nás očišťuje a živí, stěny nás chrání. Nenech se o nic z toho připravit a požádej o příspěvek na bydlení. Nárok na příspěvek má vlastník nebo nájemce bytu, který má v tomto bytu nahlášen trvalý pobyt. To však není ještě všechno. Další podmínkou je výše příjmu všech, kteří mají v daném bytě trvalý pobyt. Tento součet se vynásobí určeným koeficientem. Pokud jsou náklady na bydlení vyšší než číslo, která vyjde, máte nárok na příspěvek. Posuzují se příjmy za uplynulé kalendářní čtvrtletí.

POZOR! Do příjmů se počítají i veškeré dávky, které pobírají všichni, kteří mají v daném bytě trvalý pobyt (viz výše). Náklady na bydlení se určují pomocí tabulky. Tu najdeš tady.

Pokud potřebuješ příspěvek na bydlení, je potřeba dojít na pobočku Úřadu práce nejbližší tomu, kde máš nahlášený trvalý pobyt, a zde jít na oddělení Státní sociální podpory.

Rovnou si vezmi sebou nájemní, družstevní nebo kupní smlouvu k bytu nebo domu, ať můžeš prokázat oprávnění v bytě bydlet. Pak je taky potřeba mít sebou doklady o uhrazených nákladech na bydlení za poslední čtvrtletí. Náklady se rozumí nájemné, energie a služby. Dále musíš uvést, kolik lidí s Tebou bydlí a jaké mají příjmy.

Na Úřadu práce se domluvíš s paní referentkou a dostaneš formulář, který je potřeba vyplnit. Ale pokud se na to chceš připravit, formulář se dá vyplnit i on-line, je k dispozici na stránkách Úřadu práce. Koukni tady.

Zdarma e-book: 8 kroků,
jak úspěšně vyplnit žádost.

Povím Ti více o možnostech, jak zlepšit svou finanční situaci. Prostřednictvím e-booku se stanu Tvým průvodcem ve světě nadačních příspěvků. Dozvíš se, jak správně vyplnit žádost o nadační příspěvek, a prozradím Ti mnoho užitečných tipů.