Stránky jsou momentálně v rekonstrukci, omlouváme se za případné problémy s nedostupností některých jeho částí.

Děkujeme za pochopení. Tým Nadačníku.

Časté dotazy

Určitě máš spoustu otázek. Předvídal jsem to a napsal odpovědi na ty nejčastější otázky, které Tě mohly napadnout.

Jak mi může Nadačník pomoci?

Pomůžu Ti spojit se s nadací nebo nadačním fondem. Díky mě máš velkou šanci příspěvek získat. Se mnou snadno vyřídíš několik žádostí najednou. Přehledně Ti zobrazím nadační příspěvky, které potřebuješ, a poradím Ti s vyplněním a odesláním žádosti.

Je Nadačník zadarmo?

Ano, ZDARMA. Pokud se Ti zalíbím, můžeme se skamarádit a já Ti pomůžu úplně se vším ohledně získání nadačního příspěvku.  A pamatuj. Čím více žádostí podáš, tím větší šanci na úspěch máš.

Proč má Nadačník v logu čtyřlístek?

Jestli jsi byl pozorný, určitě sis všiml, že čtyřlístek tvoří čtyři srdce. Já totiž chci vrátit lidem štěstí a lásku do života. A proč jsou ty srdce čtyři? Protože spojují čtyři různé subjekty: člověka, sociální politiku (služby, dávky), komerční služby a nadace. Všichni čtyři se navzájem znají, ale moc se spolu nebaví, každý mluví svým jazykem. A já jsem takovým průvodcem, prostředníkem komunikace mezi všemi tak, aby si navzájem rozuměli.

Jak si můžu být jistý, že je Nadačník sociální podnik?

Hlásím se také k principu sociálního podnikání. Co to znamená? 51 % toho, co případně vydělám, půjde zpět do rozvoje služeb, které jsou pro Tebe zdarma. Například tvorba přehledného seznamu a informací o zdravotních pojišťovnách, důchodech a sociálních dávkách zabrala opravdu spoustu času a stála nemalé prostředky. Také se snažím poskytnout práci těm, kteří jsou na trhu práce znevýhodněni. 

Kolika lidem jsi už Nadačník pomohl?

Teprve začínám, ale už jsem se činil. Ještě než ses mohl dostat na tyto stránky, pomohl jsem 127 lidem s různým omezením získat příspěvek v celkové výši 5 328 532,-Kč z nadací a fondů. To je celkem slušný výkon na nováčka. Přečti si příběhy našich prvních klientů a dozvíš se jejich příběh i to, jak jsem jim ovlivnil život.

S čím vším mi můžeš poradit?

Toho je opravdu hodně a bude toho ještě víc! Vím toho také hodně například o sociálních dávkách, příspěvcích od zdravotních pojišťoven nebo o rentě na stáří. Ale z nadací a nadačních fondů jsem měl vždycky za jedna. Na ty jsem největší expert.

To mi v nouzi nepomůže stát?

Pomůže. Jen je potřeba vědět s čím a jak. Od toho jsou tu právě sociální dávky, pomocí kterých stát pomáhá občanům ve finanční tísni. Více se o sociálních dávkách dozvíš v tomto článku.

Na co mi může přispět zdravotní pojišťovna?

To budeš koukat! Pojišťovny přispívají opravdu na spoustu věcí. Jenom je to zase nepřehledné a vyšťourat potřebnou informaci chvíli trvá. Abych Tě toho ušetřil, napsal jsem článek o příspěvcích konkrétních zdravotních pojišťoven, který Ti pomůže se v tom vyznat.

Jaké mám možnosti spoření na důchod?

Renta na stáří se dělí do tří pilířů, byť jeden už má podkopané základy a bude zbourán. Ale nezoufej, ty dva pilíře Ti budou určitě stačit. Podívej se do článku o rentě na stáří a dozvíš se více.

Spolek, s.r.o. a sociální podnik. Kdo dělá co a proč?

Spolek VE STŘEDU mě vymyslel a získal finanční dotaci. Bohužel celý projekt byl finančně náročnější než podpora, kterou získal. Spolek přizval s. r. o., aby zajistilo další prostředky pro rozjezd. Spolek chtěl, aby každá jeho aktiva byla prospěšná. Proto si kladl podmínku, že s. r. o. musí fungovat jako sociální podnik. Tedy více než 50 % svého výdělku věnuje na rozvoj služeb zdarma a zaměstná především osoby znevýhodněné na trhu práce. VE STŘEDU nadále dohlíží, jak s. r. o. plní jeho vizi, a to tím, že je společníkem. Spolek se tedy stará o vše, co je zdarma. S.r.o. o tu část, která je nákladná na údržbu a rozvoj a to je vnitřní prostředí aplikace, která generuje přehled nadačních příspěvků. Aby spolek nenesl rizika spojená s podnikáním, stal se minoritním vlastníkem.

Moc se mi líbí, co Nadačník dělá, a chtěl bych pro Tebe pracovat.

Paráda! Nové lidi poznávám rád. Ale samozřejmě je tu také otázka, jestli pro Tebe budeme mít tu správnou práci. Přehled volných míst najdeš na stránce Kariéra.

Proč mi tykáš?

Protože věřím, že budeme kamarádi. A je to o dost příjemnější, nemyslíš?

Pokud máš ještě další otázky, napiš na můj e-mail spojeni@nadacnik.cz, a vše spolu probereme.

Zdarma e-book: 8 kroků,
jak úspěšně vyplnit žádost.

Povím Ti více o možnostech, jak zlepšit svou finanční situaci. Prostřednictvím e-booku se stanu Tvým průvodcem ve světě nadačních příspěvků. Dozvíš se, jak správně vyplnit žádost o nadační příspěvek, a prozradím Ti mnoho užitečných tipů.