Stránky jsou momentálně v rekonstrukci, omlouváme se za případné problémy s nedostupností některých jeho částí.

Děkujeme za pochopení. Tým Nadačníku.

O Nadačníku

Ahoj, zdraví Tě tým Nadačníku!

Těší nás, že Tě poznáváme. Asi bychom Ti ale měli říci i pár slov o sobě. Naším posláním je dávat možnost mít se lépe, než umožňují sociální dávky a příspěvky od zdravotních pojišťoven. Nabízíme informace, kde a za jakých podmínek můžeš získat pomoc. Příspěvek nebo podpora často dovede udržet a zlepšit životní situaci nebo dokonce pomůže vrátit se do produktivního života. Hlásíme se k etickému kodexu sociálních pracovníků.

Chceme být srozumitelní a přizpůsobiví pro své uživatele, inspirující pro pomáhající organizace, růstoví pro náš tým, poutaví pro donátory, pokorní a transparentní pro zákonodárce.

Jak to děláme? Určitě Tě napadne pár lidí z Tvého okolí, kteří během svého života čelili těžké zkoušce. Nedostatek peněz nebo zdravotní obtíže doženou mnohé až k zoufalství. V tu chvíli může pomoci stát a také nadace a nadační fondy, které pomáhají tam, kde je potřeba. Ale kde najít informace na jednom místě? To trápilo i zakladatelku Káťu. Tak přišel náš čas a vznikl Nadačník, přehledník pomoci pro lidi.

V sekci Rady a návody najdeš všechno od základních sociálních dávek, až přes příspěvky zdravotních pojišťoven, po zdroje peněz na starobní důchod. Co jinde nenajdeš, jsou souhrnné informace o nadační pomoci. Přehledně Ti zobrazíme všechny nadační příspěvky, které se týkají Tvého znevýhodnění. Až si vybereš, poradíme Ti, jak vše vyplnit, co s tím dělat a kam to poslat. Od nás nečekej žádné složité termíny, vše vysvětlíme slovy, kterým rozumí každý.

Jak přišel Nadačník na svět

“Vždycky jsem se chtěla věnovat něčemu, co mi bude dávat smysl. Sociální práce mě baví a podnikání inspiruje. Nadačník prostě musel být sociální podnik. Dlouhodobě mi chyběl online přehled pomoci pro lidi v problémech, pro rodiny s postiženými dětmi ... a tak jsem ho vytvořila:). První myšlenka přišla v květnu 2015. O rok a půl později, 22.9.2016, jsme web spustili. Jsem nesmírně hrdá na celý tým, který za Nadačníkem stojí. Tvořit cokoli nového se chybám nevyhne. Neustále se učíme a vylepšujeme, co se dá.”

Kateřina Pelcovázakladatelka Nadačníku

Zdarma e-book: 8 kroků,
jak úspěšně vyplnit žádost.

Povím Ti více o možnostech, jak zlepšit svou finanční situaci. Prostřednictvím e-booku se stanu Tvým průvodcem ve světě nadačních příspěvků. Dozvíš se, jak správně vyplnit žádost o nadační příspěvek, a prozradím Ti mnoho užitečných tipů.