Stránky jsou momentálně v rekonstrukci, omlouváme se za případné problémy s nedostupností některých jeho částí.

Děkujeme za pochopení. Tým Nadačníku.

Příspěvek na mobilitu

Příspěvek na mobilitu

Máš problém s pohybem a bez pomoci se nedostaneš ani k lékaři? Jestliže máš Ty, nebo někdo ve Tvé rodině, průkaz ZTP nebo ZTP/P, pak máte nárok na to, aby vám stát přispěl na dopravu. Příspěvek na mobilitu (pohyb) můžeš dostat opakovaně, ale vždy jej získáš až zpětně po uplynutí měsíce, za který Ti příspěvek náleží.

Příjemci příspěvku musí být alespoň 1 rok, takže můžeš žádat i pro své dítě.

Příspěvek je ve výši 400 Kč.

Pokud tedy potřebuješ příspěvek na mobilitu, je potřeba dojít na pobočku Úřadu práce nejbližší tomu, kde máš nahlášený trvalý pobyt, a zde jít na oddělení Dávky pro OZP. Rovnou si vezmi sebou svůj průkaz ZTP nebo ZTP/P nebo průkaz dítěte, pokud jako zákonný zástupce vyřizuješ příspěvek pro něj.

Na Úřadu práce se domluvíš s paní referentkou a dostaneš formulář, který je potřeba vyplnit. Ale jestli se na to chceš připravit, formulář se dá vyplnit i on-line. Je k dispozici na stránkách Úřadu práce. Koukni zde.

Více informací najdeš na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí.

Zdarma e-book: 8 kroků,
jak úspěšně vyplnit žádost.

Povím Ti více o možnostech, jak zlepšit svou finanční situaci. Prostřednictvím e-booku se stanu Tvým průvodcem ve světě nadačních příspěvků. Dozvíš se, jak správně vyplnit žádost o nadační příspěvek, a prozradím Ti mnoho užitečných tipů.