Stránky jsou momentálně v rekonstrukci, omlouváme se za případné problémy s nedostupností některých jeho částí.

Děkujeme za pochopení. Tým Nadačníku.

O Nadačníku

Ahoj, já jsem Nadačník

Těší mě, že Tě poznávám. Ale asi bych Ti měl říci i pár slov o sobě. Mým posláním je dávát možnost mít se lépe, než umožňují sociální dávky a příspěvky od zdravotních pojišťoven. Nabízím informace, kde a za jakých podmínek můžeš získat pomoc. Příspěvek nebo podpora často dovede udržet, zlepšit životní situaci nebo dokonce pomůže vrátit se do produktivního života. Hlásím se k etickému kodexu sociálních pracovníků.

Chci být srozumitelným a přizpůsobivým pro své uživatele, inspirujícím pro pomáhající organizace, růstovým pro můj tým, poutavým pro donátory, pokorným a transparentním pro zákonodárce.

Jak to dělám? Určitě Tě napadne pár lidí z Tvého okolí, kteří během svého života čelili těžké zkoušce. Nedostatek peněz nebo zdravotní obtíže doženou mnohé až k zoufalství. V tu chvíli může pomoci stát a taky nadace a nadační fondy, které pomáhají tam, kde je potřeba. Ale kde najít informace na jenom místě? To trápilo i moji zakladatelku Káťu. Tak přišel můj čas a vznikl jsem já, Nadačník, přehledník pomoci pro lidi.

V sekci Rady a návody najdeš všechno od základních sociálních dávek, až přes příspěvky zdravotních pojišťoven, po zdroje peněz na starobní důchod. Co jinde nenajdeš, jsou souhrnné informace o nadační pomoci. Přehledně Ti zobrazím všechny nadační příspěvky, které se týkají Tvého znevýhodnění. Až si vybereš, poradím Ti, jak vše vyplnit, co s tím dělat a kam to poslat. Ode mne nečekej žádné složité termíny, vše vysvětlím slovy, kterým rozumí každý.

Jak přišel Nadačník na svět

“Vždycky jsem se chtěla věnovat něčemu, co mi bude dávat smysl. Sociální práce mě baví a podnikání inspiruje. Nadačník prostě musel být sociální podnik. Dlouhodobě mi chyběl online přehled pomoci pro lidi v problémech, pro rodiny s postiženými dětmi ... a tak jsem ho vytvořila:). První myšlenka přišla v květnu 2015. O rok a půl později, 22.9.2016, jsme web spustili. Jsem nesmírně hrdá na celý tým, který za Nadačníkem stojí. Tvořit cokoli nového se chybám nevyhne. Neustále se učíme a vylepšujeme, co se dá.”

Kateřina Pelcovázakladatelka Nadačníku

Zdarma e-book: 8 kroků,
jak úspěšně vyplnit žádost.

Povím Ti více o možnostech, jak zlepšit svou finanční situaci. Prostřednictvím e-booku se stanu Tvým průvodcem ve světě nadačních příspěvků. Dozvíš se, jak správně vyplnit žádost o nadační příspěvek, a prozradím Ti mnoho užitečných tipů.