Stránky jsou momentálně v rekonstrukci, omlouváme se za případné problémy s nedostupností některých jeho částí.

Děkujeme za pochopení. Tým Nadačníku.

Vzor

Dopis 

Ukázkový osobní dopis pana Vomáčky

Psát dopis je dobrovolné. Málo která nadace se ve svých požadavcích o něm zmiňuje. Pokud nechceš, psát jej nemusíš. Ze zkušenosti Ti však doporučuji, udělej si čas. Sepiš jednu stránku o svém příběhu. Dej nadaci šanci, aby pochopila, co Tě tíží. Můžeš si snadno přičíst plusové body od schvalovací komise, která bude rozhodovat, kdo příspěvek dostane.

Níže uvedený text je celý smyšlený. Ber ho jako vzor. Nepopisuje reálné postavy ani příběhy.  Jenom se inspiruj a obsah musíš sepsat svůj. Jména, čísla, místní údaje jsou použity pouze jako ukázka. Ty si doplň svoje. Mým cílem bylo a je, vytvořit pro Tebe vzorový text, který Ti bude "berličkou" při sepisování Tvého osobního dopisu. 

Vzorový dopis k žádosti o příspěvek

Jan Vomáčka
Březová Alej 1303, 460 14 Liberec
narozen: 06.08.1976
tel.: 111 111 111
e-mail: vomacka@seznam.cz

Dobrý den,

jmenuji se Jan Vomáčka. Je mi 40 let a není to tak dlouho, co jsem ještě podnikal a živil svou rodinu. Už jako malý kluk jsem rád lezl a šplhal po všem možném. Proto se mým koníčkem stalo právě horolezectví. To se odrazilo i v mé profesi. Více než 15 let jsem podnikal v oblasti výškových prací. Pak přišel ten nešťastný pád a úraz. Přežil jsem, ale zůstal jsem na vozíku. Mám za sebou mnoho měsíců náročných rehabilitací, v tuto chvíli jsem ale už v domácím léčení. Musím však pravidelně dojíždět na rehabilitační cvičení. Léčba a vše s tím spojené nás už stálo veškeré úspory. Jsme v neúnosné situaci a já to tak nemohu nechat. Chci začít opět pracovat a postavit se na vlastní nohy.

Mám kamaráda, který vlastní truhlářskou firmu. On shání schopné truhláře a já si se dřevem vždy rozuměl. Dojíždění by však bylo příliš náročné a složité. Domluvili jsme se tedy, že když si doma postavím malou dílnu, budu pro něj dělat věci, které zvládnu z vozíku. Takto bych si mohl vydělat nejméně 10 000 Kč měsíčně, což je částka, která pomůže naší rodině vrátit se zpět do starých kolejí.

S manželkou jsme si postavili menší domeček. Máme spolu tři děti, dnes ve věku 12, 9 a 6 let. Žena pracuje na poště. Její příjem je 18 000 Kč, můj invalidní důchod činí 8 900 Kč. To je příliš málo na pokrytí všech našich nákladů – domácnost, rehabilitace a 3 děti.

Vaši nadaci žádám o příspěvek 180 000 Kč na vybavení samotné dílny. Tento váš příspěvek mi pomůže vrátit se aktivně do života, být přínosem sobě, rodině, společnosti. Už nebudu muset být přítěží, a můj život tak bude mnohem šťastnější.

V případě schválení příspěvku zašlete peníze na můj účet č. 123456789/0000.

Požádal jsem již nadaci Kočka na komíně o příspěvek 70 000 Kč na úpravu garáže na bezbariérovou dílnu. V tuto chvíli probíhá její přestavba. Dále jsem požádal o sponzorský dar 6 000 Kč pro firmu mého kamaráda, která, mi v současné době platí kurz technického kreslení, abych uměl číst výkresy k výrobkům a dokázal je narýsovat.

V případě zamítnutí žádosti nebudu mít šanci rychle vyřešit svou situaci a naše rodina se dostane do dluhů. Všichni víme, že z tohoto pomyslného křeččího kolečka se jen těžko vystupuje.

Přikládám:

  • potvrzení o příjmu manželky,
  • výměr invalidního důchodu,
  • rozpočet k dílně,
  • seznam nejdůležitějšího vybavení dílny,
  • fotografie.

S pevnou vírou, Jan Vomáčka

POZOR

Podání žádosti se NErovná nároku na příspěvek – to je na rozhodnutí nadace.

Nadace Ti neposkytne podporu zpětně. Nejprve tedy požádej o podporu, počkej na schválení

a peníze. Pokud si koupíš vozík, a teprve pak požádáš o podporu, nadace Ti už nejspíš nepomůže.

Zdarma E-book: 8 kroků,
jak úspěšně vyplnit žádost.

Povím Ti více o možnostech, jak zlepšit svou finanční situaci. Prostřednictvím e-booku se stanu Tvým průvodcem ve světě nadačních příspěvků. Dozvíš se, jak správně vyplnit žádost o nadační příspěvek, a prozradím Ti mnoho užitečných tipů.