Stránky jsou momentálně v rekonstrukci, omlouváme se za případné problémy s nedostupností některých jeho částí.

Děkujeme za pochopení. Tým Nadačníku.

Manuál

žádosti nadační o příspěvek

Postup, jak napsat žádost o nadační příspěvek

 1. Představ se. Uveď své jméno, příjmení, datum narození, bydliště, telefon a e-mail. Stačí, když to napíšeš do sloupečku jako při psaní adresy na dopis.
 2. Příběh na cca A5–A4
  •  Popiš mi, co se Ti přihodilo a s čím potřebuješ pomoci.
  • Nezapomeň zmínit, k čemu bys podporu od nadace využil. Řekni, proč ji potřebuješ a jak by nadační podpora ovlivnila Tebe i Tvé okolí.
 3. Popiš svou domácnost. Uveď všechny osoby, které s Tebou žijí (druh/družka, manžel/manželka, děti) a jejich věk. Nadaci bude také zajímat, jaký je celkový příjem Tvé domácnosti.
 4. Je potřeba uvést, na co prostředky od nadace potřebuješ. Pořádně to rozveď. Nadaci bude zajímat, kolik to stojí a kdo by Ti to v případě přiznané podpory poskytl. Můžeš také doložit fakturu (návrh faktury), kam má nadace poslat peníze. Když napíšeš i číslo účtu dodavatele potřebné služby nebo produktu, určitě tím zlepšíš své šance.
 5. Napiš, jestli jsi už zkoušel žádat o pomoc nějakou nadaci. Pokud ano, uveď název organizace, o co jsi ji žádal a jak to dopadlo. Ukáže jim to, že se opravdu snažíš něco dělat a situaci řešit.
 6. Co se stane, když prostředky/podporu nedostaneš? Je dobré napsat, jak budeš dále takovým situacím (třeba zadlužení, výběr partnera a jiné) předcházet, pokud to jde.

Přílohy

7. Musíš doložit všechny doklady a potvrzení o Tvé situaci.

8. Taky vlož svoji fotku, žádost působí více osobně.

Doporučení

 • Podporu nech zaslat na účet poskytovatele služby/produktu.
 • Dokumenty odesílej doporučeně.
 • Nezapomeň přiložit fakturu za službu.

POZOR

Podání žádosti se NErovná nároku na příspěvek – to je na rozhodnutí nadace.

Nadace Ti neposkytne podporu zpětně. Nejprve tedy požádej o podporu, počkej na schválení

a peníze. Pokud si koupíš vozík, a teprve pak požádáš o podporu, nadace Ti už nejspíš nepomůže.

Zdarma E-book: 8 kroků,
jak úspěšně vyplnit žádost.

Povím Ti více o možnostech, jak zlepšit Tvoji finanční situaci. Prostřednictvím e-booku se stanu Tvým průvodcem ve světě nadačních příspěvků. Dozvíš se, jak správně vyplnit žádost o nadační příspěvek, a prozradím Ti mnoho užitečných tipů.