Napsala jsem vám DOPIS

Přeji vám příjemné čtení a těším se na vaše reakce.
S radostí z maličkostí, Káťa

Mgr. Kateřina Pelcovázakladatelka Nadačníku

Přeji si se s vámi podělit o změny, které plánuji v Nadačníku zavést. Sama přijímám změny lépe, když vím, proč se dějí a co mají přinést za užitek. Rozhodla jsem se s vámi sdílet události posledních 2 let. Věřím, že má zpověď vám pomůže porozumět, dalšímu ubíhání Nadačníku.

Příběh Nadačníku se píše od roku 2015, kdy vznikla první myšlenka. Moje vize. Své nadšení jsem sdílela a přidali se další úžasní lidé, kteří mě nesmírně podpořili v realizaci. V roce 2016 jsme slavnostně vstoupili na trh. V jednu dobu nás bylo v týmu téměř deset. O pár měsíců později jsme zjistili, že pro vysoké náklady a nulové příjmy musíme přijmout pro tým nepopulární rozhodnutí. Fungování na dobrovolnické bázi. Obavy, že taková cesta není dlouhodobě udržitelná pro členy týmu se brzy naplnila. Více jak rok poskytuji poradenství v Nadačníku sama.

Dosud jsem služby Nadačníku poskytovala bezplatně. S každým jsem řešila jeho situaci individuálně. Samoživitelům pomáhala získat dávky v hmotné nouzi i žádala nadace o nadační příspěvky a propojovala je s organizacemi, které pomáhají s vymáháním alimentů. Lidem, kteří mají v rodině někoho, kdo se o sebe nemůže postarat sám jsem pomáhala získat zapůjčení kompenzačních pomůcek, příspěvky od pojišťoven, nárokové i nenárokové sociální dávky na placení služeb jako je osobní asistence nebo zařízení, kde se o daného člena rodiny postarají. Vdovám pomáhala najít cesty, jak mít přístup k prostředkům, navzdory dědickému právu. Rodinám, které mají děti v pěstounské péči jsem pomáhala s orientací v systému dávek. Lidem, kteří používají invalidní vozík jsem pomáhala získat prostředky na nákup mnoha pomůcek třeba i handycar, radila jsem jim, jak si zařídit bydlení, kde poptávat práci a jakou formou. Když se dnes ohlédnu, cítím silné zadostiučinění.

Důsledkem poskytování pomoci “jeden na jednoho” bylo, že jsem nestíhala aktualizovat natož rozšiřovat informace na webových stránkách. Zavalena vlastní potřebou pomáhat “hned a všem co se ozvou” jsem upustila od původního poslání Nadačníku. Sama jsem zapomněla, že prioritou bylo předávat informace tak, aby byly dostupné, srozumitelné, s příklady, aby se v ních orientoval bez pomoci odborníka i naprostý laik. Laik, kterému se změnil náhle život a neví kam a na koho se obrátit. Ač jsem se sebe víc snažila, nestíhám kvalitně aktualizovat informace na stránkách, což bere čas oběma stranám. Přeji si mít prostor soustředit na gró Nadačníku. Vám i sobě přeji, aby informace na Nadačníku byly komplexní, abyste se na ně mohli spolehnout.

Dospěla jsem k rozhodnutí, že musím naše služby zpoplatnit. Aktuálně pracuji na vytvoření uzavřené části webu. Připravuji pro vás srozumitelné návody, doporučení, adresář kontaktů a mnohé další vychytávky, které jsem při poskytování poradenství vytvořila.  Uzavřená část webu bude přístupná jen lidem, kteří si ji mohou dovolit zaplatit. Je nám jasné, že ne všichni si mohou službu dopřát. Dokonce to často vypadá, že právě oni by službu potřebovali nejvíce. Přiznala jsem si však, že mým posláním není spasit svět, i když bychom si to přála. Mým posláním je pomáhat tam, kde situace nastala nenadále, kde se lidem rychle změní život. Například po úraze/ automobilové nehodě, úmrtí/náhlého odchodu některého ze členů rodiny….

Nadačník není vhodný pro lidi, kteří se dostali  po všech životních peripetiích do dluhových pastí, žijí na ulici, nebo z jiného důvodu nemají prostředky nedokážeme pomoci my.

Vážím si, že jste s námi byli při našich začátcích. Jsem vděčná za vaši důvěru. Chceme si vás i nadále hýčkat. Rozhodla jsem se vám, našim klientům, nabídnout zvýhodněnou cenu. Od 1.6. bude přístup do Nadačníku stát …………….. Pokud nakoupíte do 1.5. máte cenu o 50% nižší. Tedy pouhých …………….Kč.

Ti z vás, co si nemohou službu dovolit odkazuji na zdroje, ze kterých čerpám já, jsou to webové stránky ministerstev, nadací a nadačních fondů, sociálních zařízení spolků i ústavů…

Pokud jste dočetli až sem, tak nejspíš naši služby opravdu využíváte. Pokud je ve vašich možnostech jít s námi dál. Nastoupíte s námi na novou plavbu, ocením, když mi napíšete vaše podněty a přání, jaké informace byste v Nadačníku rádi našli.

S radostí z maličkostí,

Mgr. Kateřina Pelcová
Mgr. Kateřina Pelcová